Yararlı Bilgiler

Arveles Ne Kadar Zamanda Etki Eder?

Arveles Diş ve Baş Ağrısına İyi Gelir mi?

Makalemizde ulusal biyoteknoloji merkezînde yapılan araştırmalara göre Arveles ne kadar zamanda etki eder sorusunun cevabını yazacağız. Arveles, Dexketoprofen maddesi içeren bir ilaçtır ve ağrı kesici olarak bilinir.  Steroid içermeyen anti-enflamatuar bir ilaçtır. Reçetesiz olarak eczanelerden temin edebilirsiniz.

Arveles Ne Kadar Zamanda Etki Eder?

Baş ağrısı, kas yaralanmaları ve diş ağrıları çok ağrı vermektedirler. Bu da günlük yaşamımızda oldukça büyük sorunlar yaratmaktadır. Böyle durumlarda hemen Arveles gibi ağrı kesicilere koşarız. İlacımızı içtikten sonra geriye tek  bir soru kalıyor; Arveles ne kadar zamanda etki eder?

Arveles bilindiği üzere çok iyi bir ağrı kesicidir. Baş ve diş ağrısı gibi ağrılara karşı kısa sürede etkili olabiliyor. Ulusal Biyoteknoloji merkezinde yapılan araştırmalara göre Arvelesin etken maddesi kandaki yoğunluğu artması minimum 15 dakika maksimum 45 dakika sürmektedir. Diş ağrısı için arveles kullandıkları andan itibaren 15 dakika içerisinde iyileşmeye başladığını hissedecektir. Araştırmalara göre ortalama 30 dakikada etkisini göstermeye başlamış.

Arveles Ne Kadar Zamanda Etki Eder?

Arveles’in Etkisi Ne Kadar Sürer?

BMC Klinik Farmakol’un araştırmalarına göre; 1000’e yakın hasta üzerinde yapılan deneylere göre, Arveles’in ağrı kesici etkisi ne kadar sürdüğüne dair bir yazılar paylaşmıştır. Yapılan bu deneyde 6 saat boyunca ağrılarını hafif geçirdikleri görülmüştür.

Arveles ne kadar zamanda etki eder adlı makalemiz burada son ermiştir, konu ile alakalı sorunuz varsa sorabilirsiniz.

İlgili Kaynaklar;

https://www.medscape.com/viewarticle/583782_3

https://patient.info/medicine/dexketoprofen-for-pain-keral

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11155464

Okumanızı Öneririz;  Magnezyum ne işe yarar? Faydaları Nelerdir?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu