Saça Yararları

Sarımsağın Saça Faydaları? Sarımsak Saç Çıkarır mı?

Saç bakımına dikkat edenler muhakkak bir yerlerden sarımsağın saç çıkardığını duymuşlardır. Her yerde sarımsağın saça faydaları konuşuluyor! Doğal olarak saçına dikkat edenler bütçesi düşük olduğu için denemek istiyorlar. İşte bizde tam burada devreye giriyoruz ve doğal saç bakımı olan sarımsağın saça faydalarını inceliyoruz. Gerçekten sarımsak saç çıkarır mı bakalım.

Sarımsağın Saça Faydaları Nelerdir?

 • Saçın uzamasına yardımcı olur.

Saça sarımsak sürerek saçın uzamasına yardımcı olduğunu düşünülmesinin sebebi sarımsağın yapısında anti mikrobik bir yapı vardır. Sarımsak saçın derisinde ve köklerinde saçın büyümesini engelleyen mikropları yok etmeye karşı etkilidir.

 • Saçları Besler

Sarımsağın içeriğinde bulunan C vitamini sayesinde saç derisinin kolajen üretimini destekler, bu sebeple saç uzatmaya faydası olduğu bilinir. Ayrıca Sarımsağın içerisinde bulunan selenyum, saç tellerini beslemektedir ve kan dolaşımının hızlanmasını sağlar.

Sarımsak Saçları Uzatır mı

 • Sarımsak saç çıkarır mı?

Doğal antibiyotik olan Sarımsağın, saç çıkarma konusunda oldukça etkilidir. Bu zamana kadar saç dökülmesi yaşayan insanların, sarımsak ile saç bakımıyla saçların yeniden çıkardığı görülmüştür. İçerisinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde saçta dökülmesine engel olur. Derideki saç kökleri güçlendirir. Saçın daha parlak ve canlı olmasını sağlar.

Saçkıran vb gibi sorunlarla başa çıkmayı kolaylaştırır. Saçkıran stres gibi bir çok sorunlardan meydana çıkar ve saçların büyük bölümü dökülmektedir. Saçkıran gibi sorunlar yaşadığınızda sarımsak kürü yaparak saç dökülen bölgeye sürmeniz gerekmektedir. Sarımsak kürü sayesinde dökülen saçların yerine yeni saç gelmesini sağlayacaktır.

Hazır saçlarımızın sağlığı ile ilgili konuşurken bu makaleden sonra Saç Spreyin Zararları Nelerdir yazımızı incelemeniz ve öğrenmeniz size fayda katacaktır.

 

 • Saçların Yağlanmasını Önler

Sarımsağın içerisinde bulunan alisin adlı bileşik bulunur. Bu bileşik saçlarınızı diplerinde oluşan kepekleri temizler ve derideki daha çok yağlanmayı önler.

 • Sarımsak pire, bit vb gibi canlılardan korur.

Sarımsağın Saça Faydaları

 • Saçlarının Dökülmesini Engeller.

Saçlarımızın ihtiyacı olduğu vitaminlerden birisi E vitaminidir. Sarımsağın içerisinde yoğun miktarda bulunan E Vitamini saçlarımızın dökülmesini engeller.. Daha önce yazdığımız gibi saçların daha gür çıkmasını sağlar.

E Vitaminin Faydaları Nelerdir ve Nerelerde Bulunur makalemizi de okumak isterseniz linkten bakabilirsiniz.

Televizyonda Beyaz TV de Sarımsak Saç Çıkarır mı? ve Sarımsağın Saça Faydaları ile ilgili konu hakkında haber yapmıştır ilgili video aşağıdadır.

Okumanızı Öneririz;  Konazol Şampuan Ne İşe Yarar? Konazol Şampuanın Faydaları Nelerdir?

Sarımsaklı Saç Maskesi Nasıl Yapılır? Sarımsak Saça Nasıl Sürülür?

 • Öncelikle Saç maskesi yapmak size zahmetli geliyorsa Eczanelerden alabilirsiniz.
 • Yine eczanelerden sarımsaklı saç bakım ürünlerini alabilirsiniz.
 • Kullandığınız şampuana isterseniz ezilmiş sarımsak koyabilirsiniz, Saçınızda koku yapmaması için bir kaç damla lavanta yağı dökmenizde yarar vardır.
 • Evde hazırlanan sarımsak kürü ve sarımsak maskesi saçınıza düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Sarımsak Saç Çıkarır mı

Sarımsaklı Saç Maskesi Nasıl Hazırlanır?

 • Havanda 3-4 tane diş sarımsağı iyice eziniz.
 • Üzerine bir yemek kaşığı zeytinyağı ekleyip karıştırın. Bu hazırlamış olduğunuz karışımı saçınızın dibine sürerek masaj yapınız.
 • Ardından saç bonesiyle veya havlu ile kapatır 1 saat oyunca bekletiyorsunuz.
 • Bekledikten sonra da ılık suyla saçlarınızı şampuanla yıkayınız. Sarımsağın saça faydalarını düzenli yaparak görmeye başlayacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu