Cilde Yararları

Spermin Cilde Faydaları Nelerdir?

İnsanlar her geçen gün vücutları hakkında farklı bir şeyler keşfetmektedir. Bunlardan birisi; Spermin cilde faydaları nelerdir? Spermin içinde neler olduğu, yenileme hızını, nasıl artırıldığı ve kalitesi gibi araştırmalar yapılmaktadır.

Sperm bilindiği gibi döllenmenin sağlanması için kullanılan üretim hücresidir. Fakat içerik bazında bir takım değerlendirmelerden elde edilen verilere göre cildin üzerinde çok ciddi faydaların olduğunu gösteriyor. Peki Spermin Cilde Faydaları Nelerdir?

Spermin cilde faydaları nelerdir diye araştırıldığında;

 1. Cildinizdeki ince kırışıkları yok edilmesi
 2. Genç ve güzel görünüm elde edilmesi gibi konular başı çekmektedir.

Pek çok uzman bu faydaların kesin olduğunu kabul etmiş olsa da hala tartışmaya açık olan bir konudur. Ancak bilinmelidir ki her zaman temin edilecek bir şey değil. Çünkü sperm gibi üretim hücrelerin yaşam süresi kısıtlıdır. Bu sebeple cilde uygulanabilmesi için taze olması gerekir. Bu da herkes için mümkün olmadığı gibi sperm ile sağlanan masajlar çok yaygın değildir.

Spermin cilde faydaları nelerdir konusu spermle düzenli masajı da gündeme getiriyor. Ülkemizde bu tür masajları profesyonel merkezlerde yapana henüz hiç rastlanmaz. Lakin bazı ülkelerde taze sperm temin ederek bu uygulamayı taze olduğunu garanti ederek yapmaktadır.

Spermin Cilde Faydaları Nelerdir

 • Spermin Faydaları Nelerdir?

Spermin cilde faydaları nelerdir açıklamıştık fakat sperm sadece ciltle ilgili etkiler göstermemektedir. Spermin, cinsellik sırasında kadınların psikolojisine katkıda sağladığı kanıtlanmış tezlerden bir tanesidir. Kadınlar spermle partnerine bağlı olması, kendilerini daha iyi hissetmeleri ve depresyondan kurtulması gibi pozitif veriler elde edebiliyor.

Daha önce ifade ettiğimiz gibi uzmanlar bu konularda çok farklı görüşler savunmaktadır. Bizler de en çok kabul edilen tezleri toplayıp kafa karışıklığın önüne geçmeye çalışıyoruz.

Okumanızı Öneririz;  Kaymağın Faydaları Nelerdir? Lezzet Serüveni: Kaymak

Psikolojinin pozitif yönde ilerlemesi için erkekler kadınların içine boşalarak bu mümkün olmaktadır Diğer türlü yapılan fanteziler bir çeşit tatmin olma aracıdır.

 • Sperm Nasıl Oluşuyor?

Spermin cilde faydaları nelerdir bunu açıklarken Sperm neden meydana gelir konusu da oldukça büyük öneme sahiptir. Çünkü açıkladığımız faydalar ile spermin içinde bulunanlar arasında yakından ilişkisi var. Sperm erkeklerin üreme organında ortaya çıkar. Üretimlerinde;

 1. Testosteron
 2. Seminifer Tüpler
 3. Germ hücreleri

gibi önemli maddeler var. Erkeklerin hormonu olarak bilinen testosteron 2. maddede yazıldığı gibi tüpler aracılığıyla belirli işlemlerden geçip sperm oluşmaktadır. Üreme hücreleri üzerinde yapılan araştırmalar içeriğinde germ olduğunu ortaya çıkarıyor. Spermin içerisinde bulunan maddeler;

 • Potasyum
 • C Vitamini
 • B12 Vitamini
 • Fosfor
 • Ve bunun gibi azda olsa farklı mineraller bulunmaktadır.

Yukarıda belirtilen mineraller sayesinde spermin cilde faydaları nelerdir sorusunun cevabını veriyor.

 • Sperm Oranının Artırılması İçin Neler Yapılır?

Sağlıklı olan erkekler ortalama bir oranda sperm üretir. Ancak yapılan araştırmalara göre sağlıklı sperm oranı her erkeğin farklıdır. Buna genetik büyük etkendir ancak spor ve düzenli ve dengeli beslenerek bu oranları daha da yükseğe çekilebilmektedir. Bir erkek spermi artırmak için neler yapması gerekiyor?

 • Sağlıklı vücut için spor şarttır.
 • Sağlıklı beslenmek için ara öğünlere dikkat etmesi gerekiyor.

Sperm Oranını artıran besinler

Düzenli spor yapan erkekler cinsel hayatında spor yapmayan erkeklere nazaran daha çok performans gösterdiği gözlemlenmiştir. Peki spor yeterli mi?

 • Çikolata
 • Ispanak
 • Muz
 • Keçiboynuzu

Gibi ürünleri tüketerek sperm oranını artırabilirler. Tabi ki baştan uyarılması gerekiyor ki günde 10 tane muz 10 tane çikolata yiyerek sperm artırmayı planlıyorsanız aldanırsınız aksine hastalanabilirsiniz. Sperm miktarı düşükse mutlaka bir doktora görünmenizde fayda var. Zaman zaman sperm miktarı hastalıklar yüzünden az olabilirler bu yüzden en iyi çözüm doktorların elindedir bunu sakın unutmayın.

 • Erkeklerin Spermi Kaç Günde Yenileniyor?

Spermin faydasını gerçekten görebilmesi için bu konuyu iyice irdelememiz gerekiyor. Sperm yenilenmesi her erkeğin süreci farklıdır. Erkeklerin yaşı, kiloları, fiziksel durumları ve genetik etkenleri etkili olur. Normal şartlarda uzmanların söylediklerine göre bir spermin oluşması en az iki ay sürmektedir. Spermlerin vücuttan çıktığı andan itibaren canlı kalabilmesi de ancak ve ancak kadının vücudunda canlı kalabilmektedir ki bu süre de üç ile yedi gün arası sürmektedir. Bu süreyi vermemizin sebebi ise Sperm dışarıda ömrü uzun değildir. Masaj için kullanılması için bekletilemiyor.

Okumanızı Öneririz;  Mavi Anemon Yağının Faydaları

Spermin cilde faydaları nelerdir adlı makalemiz de burada sona erdi. Okuduğunuz için teşekkürler.

Makaleyi hazırlarken Wikipedi’den yardım alınmıştır. İlgili link; Spermin cilde faydaları nelerdir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu