Yararlı Bilgiler

Cinsel Gücü Artıran Yiyecekler ve İçecekler

Cinsel Performansınızı Artırmak İçin En Etkili Yiyecek ve İçecekler Nelerdir?

Erkeklerde ve Kadınlarda Cinsel Gücü Artıran Yiyecekler ve İçecekler nelerdir yazmadan evvel bir şeyi çok iyi bilmeniz gerekiyor. İnsanlar cinsel performansını artırmanın yollarını aramaktadır ve bu sorunu çözmek için bazı çözümlere başvurabilir ve bu çok doğaldır. Çevreden ötürü psikolojik durumlar ve kötü beslenme şekilleri de bir takım sorunların ortaya çıkmasına sebep olabilir. Mental olarak yorulduğunuzda da cinsel sorunlarınız baş gösterebilir. Uyku düzeninizden ötürü de bu sorunlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle bunlar çok doğaldır. Fakat yukarıda yazılan her şey düzgün ama cinsel hayatınızda problemler devam ediyorsa cinsel gücü artıran yiyecekler ve içeceklerde çözüm aranabilir.

Cinsel Gücü Artıran Yiyecekler ve İçecekler

Pekmez

Pekmezin içerisinde bulunan demir, potasyum ve kalsiyum gibi bir çok mineralleri barındırdığından cinsel isteği ve cinsel gücünü artırmaktadır. Ayrıca İçeriğinde bulunan mineraller sayesinde kan oluşumunu hızlandırır ve enerji verir.

Antep Fıstığı

İçeriğinde protein ve E Vitamini bulunduğundan ötürü düzenli olarak tüketildiğinde her daim enerjik olur ve cinsel gücünüz yüksek olur. Fazla tüketmenin cezası size fazla kilo olarak döner bunu unutmayınız. Cinsel gücü artıran yiyecekler ve içecekleri yazmaya devam edelim;

Ginseng

Çin de geleneksel olarak cinsel gücü artırmak için yıllardır kullanmaktadır. Gıdalara ek olarak sonradan katılan ginseng vitamin ilaçlarının içerisinde de bulunmaktadır. İçeriğinde ginseng bulunan her hangi bir gıdayı tüketmek cinsel gücünüzü artırmaktadır.

Okumanızı Öneririz;  Ballı Sütün Faydaları Nelerdir? Balın Bilinmeyen 11 Faydası
Cinsel Gücü Artıran Yiyecekler ve İçecekler
Cinsel Gücü Artıran Yiyecekler ve İçecekler

Badem, Ceviz, Fındık

Bu üçünü tüketmek vitamin, protein ve lif bazında oldukça zengin olduğundan vücuttaki kasların daha düzenli çalışmasına ve daha az yorulmasını sağlar. Cinsel gücü az bulunan her insana bu gıdaları tüketmeleri tavsiye edilir.

Sarımsak

Sarımsağın içerisinde bulunan mineraller ve vitaminler sayesinde enerji ve cinsel gücü artar.

Bal

Kadınlarda cinsel gücü artıran yiyecekler ve içecekler & Erkeklerde cinsel gücü artıran yiyecekler ve içecekler soruların cevabı ne diye soracak olursanız kesinlikle bal diyebiliriz. Kadınların östrojen hormonların salgılanmasını artırmaktadır ayrıca erkeklerinde testosteron hormonların salgılanmasını destekler. Her sabah ve cinsel ilişki öncesi bal tüketildiğinde araştırmalara göre etkili olduğu kesinleşmiştir.

Et, Tavuk, Balık

İçeriğinde yoğunlukla protein barındırması sebebiyle enerji ve güç vermektedir. Her gün düzenli olarak protein tüketildiğinde cinsel gücü performansında büyük katkısı olur.  Ayrıca balığın içeriğinde bulunan omega-3’te cinsel gücü artırmaktadır.

Cinsel Gücü Artıran İçecekler

Mesir Macunu

Mesir Macunu yüzyıllardır efsanedir. İçeriğinde onlarca besin öğeleri bulunmaktadır. Bu sebeple insana enerji verir ayrıca cinsel isteği oluşur. Cinsel ilişkiye girmeden evvel tüketildiğinde olumlu etkiler gösterecektir.

İstiridye

Bilim adamların araştırmalarına göre istiridye cinsel gücü arttırdığı kanıtlanmıştır.  İçeriğinde bulunan aminoasitler hormonları salgılamaktadır. Fakat düzenli tüketildiğinde bu etkiler ortaya çıkmıştır.

Kuşkonmaz

İçeriğinde bulunan folik asit oldukça zengindir. Kuşkonmaz bitkisi cinsel isteğini ilginç bir şekilde artırmaktadır. Kesinlikle fazla tüketilmemelidir.

Muz

Potasyum, A, B6 ve C Vitaminleri, Magnezyum ve Demir gibi bir çok minerallerle zengin olan bu meyvenin cinsel gücü ve cinsel arzularını artırdığına dair araştırmalar mevcuttur. Ayrıca Muzun Faydalarını  incelemek isterseniz sizi buraya alalım; Muzun Faydaları Nelerdir?

Konu ile alakalı diğer makalemizi incelemenizi öneririz; Spermin Cilde Faydaları Nelerdir?

Cinsel Gücü Artıran İçecekler

Kefir

Sütten elde edilen ve uzun yıllar tüketilen bir içecektir. Eskiden gençlik iksiri olarak isimlendirilen bu içecek cinsel gücünü artırmaya yönelik destek sağlar.

Okumanızı Öneririz;  Kondisyon Bisikleti Faydaları

Kahve

İçeriğinde bulunan uyarıcı bir madde olan kafeinin cinsel bakımdan daha aktif olmasını sağlar.

Rezene Çayı

Cinsel isteği ve ayrıca gücü artıracak olan içeceklerden bir tanesidir. Hatta cinsel sorunların tedavisinde bu içecek kullanılmaktadır.

Yasemin Çayı

Oldukça iyi uyarıcı olan bu çayın cinsel gücü ve cinsel arzularını artırmak için kullanılmaktadır.

UYARI!! Cinsel gücü artıran yiyecekler ve içecekleri tabi ki deneyebilirsiniz. Fakat kesinlikle bir reçete değildir. Cinsel problemler bazen psikolojik bazen başka rahatsızlıkların belirtisi olabilir. Bu sorunlarla karşılaşırsanız mutlaka UTANMADAN ve ÇEKİNMEDEN uzman bir hekime başvurunuz. Kaliteli hayat için mutlaka önem veriniz. Eğer listedeki gıdalardan birinde yada bir kaçında alerjiniz varsa kesinlikle tüketmeyiniz.

Cinsel gücü artıran yiyecekler ve içecekler nelerdir öğrendiğimize göre makalemiz burada sona erdi, okuduğunuz için teşekkürler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu