Yararlı Bilgiler

Baş Dönmesine Ne İyi Gelir?

Başım Dönüyor, Ne Yapmalıyım? diye sorunuz var ise cevabını aşağıdan okuyabilirsiniz.

Baş Dönmesine Ne İyi Gelir sorusunun cevabından önce kısa bir girizgâh yapalım. Baş dönmesi, kişinin dengede duramadığı ve gözlerin kararıp boş bir durumdur. Başı dönen kişi herkesi tepetaklak olmuş ve sürekli hareket ediyor gibi görür ve ayrıca çevresindeki sesleri anlamlandıramaz. Gerçekte her şey yerli yerinde olmasına rağmen ona baş dönmesi ona bu yanılgıyı yaşatır. Bu durum ile karşılaşıldığında baş dönmesine ne iyi gelir sorusuna cevap aramakla birlikte baş dönmesinin sebepleri de araştırılmalıdır. Çünkü baş dönmesi tek başına bir hastalık değildir ancak ciddi hastalıklarının habercisi olabilir. Merkezi sinir sisteminde yaşanan bozukluklar, iç ve dış kulak rahatsızlığı, maniere hastalığı, baş bölgesine ağır darbe almak ve çeşitli psikolojik problemler baş dönmesine sebep olabilir.

Baş Dönmesine Ne İyi Gelir
Baş Dönmesine Ne İyi Gelir

Baş Dönmesine Ne İyi Gelir? – Ne Yapmalıyım?

Baş dönmesi kişinin anlık sıkıntılar yaşamasına sebep olur. Ayrıca çeşitli aktiviteleri yapıp yapmamakta kararsızlıklar yaşar. Baş dönmesi ile karşılaşıldığında bir an önce gerekli önlemler alınmalıdır. Baş dönmesine ne iyi gelir sorusuna verilen cevap içerisinde denenmiş ve doğruluğu kanıtlanmış olanlar şunlardır;

  • Kişideki şeker yetersizliği baş dönmesine sebep olabilir. Akla ilk şeker yetersizliği geliyorsa bal ve su karışımı içmek iyi gelecektir. Burada balın doğal olması önemlidir. Yapay tatlandırıcı kullanılmış doğal bal fayda etmeyecektir.
  • Her derde deva olarak görülen zencefil çayı baş dönmesinde de tesirlidir. Çünkü zencefilin kan akışını düzenleme etkisi vardır. Kan kışı düzene girerse baş dönmesi hızla geçer.
  • Limonlu su içmek de baş dönmesinde en hızlı yöntemlerden birisidir. Bir bardak su içerisine yarım limon sıkılıp içilirse kişi rahatlayacak ve kendine gelecektir.
  • Kabak çekirdeği zengin içeriğe sahiptir. Bu sayede vücudun genel direncini yükseltir ve baş dönmesini engeller.
  • Baş dönmesi bazı kişilerde vücudun su seviyesinin düşmesi nedeniyle gerçekleşir. Bu durumda günlük yeterli düzeyde su içmek, baş dönmelerini azaltacak ve zamanla yok edecektir.
  • Bektaşi üzümünde yoğun A ve C vitamini bulur. Kan dolaşımı ve bağışıklık üzerinde faydalıdır. Ezilmiş 2-3 adet Bektaşi üzümü ile ekilmiş kişniş tohumu karıştırılır ve beklemeye alınır. Bir gün geçtikten sonra karşımın suyu içilir. Birkaç gün içinde baş dönmesinin kalmadığı görülecektir.
  • Bu yöntemlerin dışında nane, sedef otu, fesleğen, sarımsak, kereviz, alıç ve Cezayir menekşesi de baş dönmesi için faydalıdır.
Okumanızı Öneririz;  Gribe Ne İyi Gelir?

Sağlığınız açısından öncelikle mutlaka doktora gitmeniz şiddetle tavsiye edilir. 

Benzer yazımız olan Gribe Ne İyi Gelir makalemizi de incelemenizi öneririz

Baş Dönmesine Ne İyi Gelir? makalemiz burada sona ermiştir, geçmiş olsun dileklerimizle.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu